Компенсація додаткової відпустки при звільненні (підстава - одинока мати)

15 листопада 2023 р. 11:51
Переглядів: 294
0

Доброго дня. 

Чи правомірно буде компенсувати додаткову соціальну відпустку працівниці (підстава - "одинока мати") на підставі таких документів:

1. паспорт (відсутній запис про укладення шлюбу)

2. свідоцтво про народження дитини (запис про батька є)

3. витяг з ДРАЦС (де зазначено, що запис про батька дитини внесено зі слів матері, ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України).

Чи потрібно ще якісь документи, які б підтверджували статус "одинокої матері", що будуть підставою для компенсації такої відпустки?

 

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/349

Відповіді користувачів


2
Автору запитання допомогла ця відповідь

У вашому випадку є основний документ, який дає право на додаткову соціальну відпустку, а отже і на компенсацію (зверніть увагу, що компенсація надається тільки при звільнені) -свідоцтво про народження дитини та витяг з ДРАЦС, в якому зазначено про батька дитини зі слів матері, згідно з ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України (Постанова Пленуму Верховного суду "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.1992 №9)

15 листопада 2023 р. 13:13
фахівець

1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Доброго дня. Цього цілком достатньо. Оскільки на сьогодні визначення поняття одинокої матері немає, спирайтеся на Постанову ВСУ #9 від 06.11.92 р.

15 листопада 2023 р. 12:18
Анонімний користувач

1

я кажу - так.

П.С. коли я міняв паспорт запис про укладення шлюбу не вносили повторно і у мене був чистий паспорт

15 листопада 2023 р. 11:57
Інкогніто