Введення в дію Положення про оплату праці

16 листопада 2023 р. 17:39
Переглядів: 264
0

Чи можливо "Положення про оплату праці" не погоджувати з профспілковим комітетом (немає) або із загальними зборами трудового колективу, а затвердити і ввести в дію лише наказом Роботодавця?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/350

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

ст. 97 КЗпП
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, роботодавець зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

16 листопада 2023 р. 18:13
Інкогніто