Правозастосування п.5 ч.І ст.41 КЗпП
Відповіді користувачів
ця норма внесена в КЗпП Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1255-18#Text
Тож логічно припустити, що автори мали на меті захист прав інвесторів у корпоративних відносинах - звільнення керівників підприємств. Тобто реалізацію приниципу "я власник і я вирішую, хто у мене буде керувати моїм підприємством". Адже керівник в господарському товаристві це 2в1: і найманий працівник, на якого поширюється КЗпП, і представник власників - орган управління, відносини з яким виходять за межі КЗпП. (Тому керівник теретично має право підписувати документи і під час відпустки, тому що його повноваження ).
Але написали, як написали. А коло посадових осіб у нас набагато ширше. Тому із спілкування з нашими передплатниками нам відомо, що і в органах місцевоого самоврядування, коли припиняються повноваження голів рад, цією нормою користуються.
Формально, ця норма поширюєтья на всіх, хто попадає під категорію посадова особа:
Посадовими особами товариства є голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії, голова і члени спостережної ради.
Посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.
Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Дмитро, консультант KadrEX