Правозастосування п.5 ч.І ст.41 КЗпП

17 січня 2024 р. 12:44
Переглядів: 172
0

Пояснить, будь ласка п.5 ч.І ст.41 КЗпП "припинення повноважень посадових осіб" стосується виборних посад, чи може застосовуватися при зміні ШР? 

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/394

Відповіді користувачів


0

ця норма внесена в КЗпП Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1255-18#Text

Тож логічно припустити, що автори мали на меті захист прав інвесторів у корпоративних відносинах - звільнення керівників підприємств. Тобто реалізацію приниципу "я власник і я вирішую, хто у мене буде керувати моїм підприємством". Адже керівник в господарському товаристві це 2в1: і найманий працівник, на якого поширюється КЗпП, і представник власників - орган управління, відносини з яким виходять за межі КЗпП. (Тому керівник теретично має право підписувати документи і під час відпустки, тому що його повноваження ).
Але написали, як написали. А коло посадових осіб у нас набагато ширше. Тому із спілкування з нашими передплатниками нам відомо, що і в органах місцевоого самоврядування, коли припиняються повноваження голів рад, цією нормою користуються.


Формально, ця норма поширюєтья на всіх, хто попадає під категорію посадова особа:
Посадовими особами товариства є голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії, голова і члени спостережної ради.

Посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. 

17 січня 2024 р. 13:20
Інкогніто