Повістка

02 квітня 2024 р. 15:38
Переглядів: 60
0

Працівник з Волинською реєстрацією  поїхай у відрядження в інший регіон - Рівне. Йому вручили повістку з'явитися у Рівненський РТЦК та СП.

1.  Чи правомірно це?

2. ЧИ є повістка такою, що виписана правильно?

3.  Чи можна проїгнорувати? І не з'являтися ні в "свій", ні в "чужий" ТЦК?    Якщо не з'явитися в "свій" ТЦК - які наслідки?

ДАЙТЕ ЧІТКІ ВІДПОВІДІ НА ПОСТАВЛЕННІ ЗАПИТАННЯ З ПОСИЛАННЯМ НА НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ!!!

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/458

Відповіді користувачів


0


1. Так, правомірно. 
ТЦК та СП здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов’язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку). Абзац 11 п. 9 Положення про ТЦК та СП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/154-2022-%D0%BF#Text:~:text=%D0%90%D0%B1%D0%B7%D0%B0%D1%86%20%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%86%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B9%20%D0%BF%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%82%D1%83%209
2. Теоретично - ні, але виписали і вручили. А захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України (ст. 65 Конституції).
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#n4384
3. Громадяни зобов’язані: з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки ... для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період. ст 22 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n398

Але можна й ігнорувати і не зявлятися в жоден ТЦК. Правда, це може мати наслідки: для початку ст 210 і 210-1 КУпАП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#n2428 . Далі, залежно від того, як себе будете поводити, може бути і ст. 336 ККУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n2335

Варто також зауважити, що питання вручення повісток і проведення мобілізації перейшло в площину політики, а ми - внє політіки. Тому з вашого дозволу утримаємося від подальших коментарів.




 

02 квітня 2024 р. 16:52
Інкогніто