Чи може директор ТОВ бути зовнішнім сумісником?

08 лютого 2022 р. 10:14
Переглядів: 4628
0

Працівника, що працює в ТОВ на посаді заступника директора, як зовнішній сумісник, перевели на посаду директора теж за сумісництвом.  

Ірина

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/47

Відповіді користувачів


0
Автору запитання допомогла ця відповідь

Відповідно до ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

З питання не зрозуміло, ким працює директор за основним місцем роботи. Але оскільки директор є виконавчим органом ТОВ, обмеження його прав встановлені, зокрема, Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII.

Так , відповідно до ст. 40 цього Закону, член виконавчого органу товариства не може без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, а член наглядової ради товариства - без згоди загальних зборів учасників:

1) здійснювати господарську діяльність як фізична особа - підприємець у сфері діяльності товариства;

2) бути учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства, що здійснює діяльність у сфері діяльності товариства;

3) бути членом виконавчого органу або наглядової ради іншого суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність у сфері діяльності товариства.

Тобто директор одного ТОВ не може працювати директором іншого ТОВ без дозволу загальних зборів учасників або наглядової ради.

08 лютого 2022 р. 11:03
Елена Завьялова