Оплата листка непрацездатності працівнику звільненому з військової служби у запас.

16 квітня 2024 р. 12:20
Переглядів: 422
0

Добрий день.

Працівник був призваний на військову службу під час мобілізації з 13.01.2023 р. (середній заробіток  не зберігався). Звільнений з військової служби у запас 06.04.2024 р. та взятий на облік в ТЦК та СП 08.04.2024 р.  З 09.04.2024 р. працівник повернувся на роботу для виконання своїх посадових обов’язків, а з 15.04.2024 по 19.04.2024 перебуває на «лікарняному». Як вірно розрахувати виплати по листку непрацездатності? Дякую за відповідь.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/480

Відповіді користувачів


0
Автору запитання допомогла ця відповідь

Розрахунковий період 12 міс з 01.04.2023 по 31.03.2024 р.
З розрахункового періоду виключають період, протягом якого працівник проходив строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або проходив військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період.
Отже в розрахунковому періоді немає заробітку. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку ... середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.
+ беремо довідку додаток 9 чи ОК-7 і дивимося, чи є у нього 6 місяців страхового стажу за останні 12, тому що застраховані особи, які протягом 12місяців перед настанням страхового випадку, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на страхові виплати відповідно до цього Закону в таких розмірах:

 допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

16 квітня 2024 р. 13:21
Дмитро, консультант KadrEX