Військовий облік

17 квітня 2024 р. 14:19
Переглядів: 127
0

Вітаю, підкажіть будь ласка, як вірно трактувати   У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;"

Чи може отримати відстрочку від призову чоловік, який має тещу 2 групи інвалідності? Дружина в нього є.

Дякую.

Еліна

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/484

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Доброго дня. Ви мабуть дивитися не ту редакцію закону.

Наразі вона має продовження "за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати".

Також до цієї норми Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 р. № 3633-IX внесена зміна:

З 18.05.2024 р., коли Закон набере чинності  він матиме таке трактування:
- які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю

17 квітня 2024 р. 14:32
Анонімний користувач

0

ви правильно розумієте, у вашому випадку чоловік, який має тещу 2 групи. Тільки потрібно довести ступінь рідства

 

17 квітня 2024 р. 14:25
фахівець