Виплати при звільненні працівника

22 квітня 2024 р. 11:41
Переглядів: 133
0

Якщо на день звільнення у підприємства на рахунках не вистачає коштів для виплати працівнику, чи можна звільнити працівника, а виплати зробити пізніше? Якщо так, то які штрафні санкції будуть накладені на підприємство і адміністрацію?

Дякую.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/487

Відповіді користувачів


1

при звільненні (в останній день перебування в трудових відносинах) з працівником повинні бути проведені  розрахунки в повному обсязі, ст.116 КЗпП. За кожний день затримки виплачується середній заробіток. Розмір фінансових санкцій - 3 мінімальні з п на підприємство на день скоєння правопорушення+адмінштраф на бухгалтера та керівника

22 квітня 2024 р. 11:49
фахівець