договір індивідуальної матерільної відповідальності

15 лютого 2022 р. 09:30
Переглядів: 344
0

Добрий день. Скажіть чи має працівник обліковець з реєстрації бухгалтерських даних підписувати договір індивідуальної матерільної відповідальності?Чи має бути за це окрема доплата до мін.заробітної плати?І взагалі є перелік професій які мають підписувати даний договір?

Олена

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/50

Відповіді користувачів


0

Договори про повну матеріальну відповідальність можна укладати не з усіма найманими особами, а лише з тими, хто відповідає певним критеріям. Відповідно до ст. 135-КЗпП письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством з працівниками, які досягли 18-річного віку та які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається КМУ. 

Наразі перелік згаданих посад i робіт в Україні не затверджено. На практиці досі застосовується Перелік посад і робіт, що заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування у процесі виробництва, затверджений постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 28.12.1977 р. № 447/24

16 лютого 2022 р. 14:46
Елена Завьялова