Відпустка

07 травня 2024 р. 13:50
Переглядів: 153
0

Добрий день. Працівниця в межах робочого року з 09.06.2023 по 08.06.2024 використала 24кд щорічної основної відпустки в січні 2024р. В той час з 01 по 31 березня 2024р. вона перебувала у відпустці без збереження зарплати у зв'язку з воєннисм станом. Даний період випадає із стажу, що дає право на відпустку, а це означає, що працівниця використала наперед 2кд відпустки. Є багато думок, що ці 2 кд необхідно відрахувати  з наступного робочого року. Підкажіть як правильно вчинити таку "перекидку" між робочими роками і на основі якого нормативного документу, адже у нас трудове законодавство містить виключний перлік підстав для перенесення відпустки?

 

Любов

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/507

Відповіді користувачів


0

Доброго дня.

Як поняття "перенесення" щорічної відпустки у цій ситуації застосовувати не можна. Перебування у відпустці без збреження зарплати на пероід воєнного стану не враховувати у стаж, що дає право на щорічну відпустку. Основою для цього є ч. 4 ст. 26 Закону про відпустки. діти можна по різному, але на цей час мав би бути графік відпусток, де мала б вказуватися тривалість відпустки. Як у вас із чим?

07 травня 2024 р. 14:36
Анонімний користувач

0

Відпустка надається за робочий рік відповідно до стажу. Тому наступного робочого року працівник (можливо) матиме право на відпустку повної тривалості. І в Законі про відпустки нема підстав для зменшення тривалості відпустки.
У той же час цей момент закладений в Законі відразу. Якщо до 6 міс відпустка має надаватися пропорційно до відпрацьованого часу, то після - повної тривалості. Що так само не заважає працівникові прогулювати роботу і не заробляти стаж.
Відрахування можливі лише у разі звільнення.

П.С. При цьому цікаво: "у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.". А якщо цей рік вже минув і він звільняється пізніше???  

07 травня 2024 р. 14:24
Інкогніто