Керівні посади

16 лютого 2022 р. 11:25
Переглядів: 1936
0

Доброго дня! На підприємстві є начальник виробництва, начальники різних виробничих відділів і дільниць. Директор підприємтва вирішив призначити над ними керівника, який буде контролювати їх роботу, але не на посаду заступника директора  (з розширенням). Яку керівну посаду, крім заступника, можна ввести в штатний розпис в такому випадку? 

Svetlana

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/51

Відповіді користувачів


0

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Під час добору назви посади слід обрати таку, чиї кваліфікаційній характеристики найбільше відповідають реальним функціям працівника.

Наприклад, Директор виконавчий, зокрема, «організовує роботу та ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів підприємства, установи, організації і спрямовує їх діяльність на розвиток та вдосконалення виробництва…».

Крім того, згідно з приміткою 2 Додатка В до Класифікатора професій за наявності в користувача потреби в розширенні назв посад (професій) можуть використовуватись терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладу.

При цьому, Мінсоцполітики у листі від 06.02.2019 р. № 19/0/193-19 роз’яснює: «Якщо згідно з установчими документами та організаційною структурою підприємства певними напрямами (видами) діяльності керують директори з певних питань ("Директор з економіки", "Директор фінансовий", "Директор технічний" тощо), а не заступники директора з аналогічних питань, то "загальним" керівником також може бути "Генеральний директор".

Але, лист не є нормативним актом, тож вибір залишається за вами.

16 лютого 2022 р. 14:33
Елена Завьялова