Увільнення працівника від роботи

14 травня 2024 р. 11:13
Переглядів: 196
0

Добрий день. Працівник надав Повідомлення від ТЦК та СП, належним чином оформлене про виклик.

Підскажіть норму Закону де вказано, згідно яких ПІДСТАВ товариство може увільняти людину від роботи, зберегти місце роботи, посаду та середній заробіток. Стосується мобілізації.   

                                                                                                                                                                                                        Бо я вважаю, що це повинна бути тільки Повістка.

 

VikaSan

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/511

Відповіді користувачів


0

Конкретно по нашій ситуації: 

працівника викликали на 2 дні,

він надав  на 2 ПОВІДОМЛЕННЯ на ці дні, що він перебував в ТЦК та СП. 

Ми увільнили від роботи, заплатили середній заробіток.

14 травня 2024 р. 12:05
VikaSan

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

якщо мова про мобілізацію і увільнення від роботи (середня не зберігається), то див. ст. 119 КЗпП.
Але все одно ми впираємося в Порядок 1487 прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях)...

З другого боку: не вірите повідомленню - не зберігайте. Діло житєйське: хто платить гроші, той замовляє і музику

14 травня 2024 р. 11:56
Інкогніто

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

у ст. 21 Закону № 2232 сказано так:
Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, Центральним управлінням або регіональним органом Служби безпеки України, відповідним підрозділом Служби зовнішньої розвідки України на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

І нічого не сказано, про те, що виконання обовязків має оформлятися повісткою. Тому це може бути будь-який документ, що підтверджує і виклик, і час перебування.

Відповідно до ПРавил військового обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, ... у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях).

Якщо є якесь повідомлення, що засвідчує факт виклику, воно годиться.

 

14 травня 2024 р. 11:53
Інкогніто