Про бронювання військовозобов'язаних за держорганом та наданих, у жовтні 2023 року, відстрочок від призиву на період мобілізації та на воєнний час.

12 червня 2024 р. 12:32
Переглядів: 478
0

Враховуючи зміни у законодавстві 

ЗУ № 3633

"Стаття 25. Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних

1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

1) в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування на посадах:

державної служби категорій "Б""В", в органах місцевого самоврядування - не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних цих категорій у зазначених органах;

п.2 постанови КМУ від 08.06.2024 № 650 “2) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані;»

Питання. Відповідно до норм постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, в жовтні 2023 року, рішенням Мінекономіки всі військовозобов’язані заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органом державної влади (облдержадміністрація), у кількості 100%. Враховуючи 100 % бронювання за державним органом відповідно до рішень Мінекономіки щодо відстрочки від призиву на період мобілізації та на воєнний час, наданих до 18 травня 2024 року, (що привішує норму 50%) чи не буде це порушенням норм діючого законодавства? Якщо потрібно привести бронювання у норму законодавства 50%, то що буде з підстав для анулювання наданих, у 2023 році, відстрочок? Дякую.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/558

Відповіді користувачів


0

Міркую так. Якщо взяти до уваги рішення КМУ про продовження раніше наданого бронювання на 3 міс, то через 3 міс у вас виникне потреба бронювати по-новому. 
Щодо строку. У Постанові № 76 станом на 1.10.2023 було написано так: у рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати строку проведення мобілізації - для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці другому пункту 1 цього Порядку.
То чому вони забронювали на весь час воєнного стану? Це раз. По-друге. У нас же мобілізація оголошується кожні 90 днів. Тому вважаю, що максимум бронювання має бути на час дії відповідного Указу. Продовжують дію Указу про мобілізацію - по-новому мали би продовжувати бронювання. Але це я так читаю постанову № 76 в тій редакції (а я завжди читаю не так, як нормальні люди).  
Тому я раджу до Мінекономіки звертатися, щоб вони вам сказали, що вони мали на увазі, і потім не говорили, що щось там вирвано з контексту. 
 

12 червня 2024 р. 17:14
Дмитро, консультант KadrEX