Декретні виплати відстороненій від роботи вагітній вчительці

21 лютого 2022 р. 13:52
Переглядів: 590
2

Чи буду оформлена у декрет на роботі , якщо я є відсторонена від роботи ?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/58

Відповіді користувачів


0

Як відомо, допомога по тимчасовій втраті працездатності не надається працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від вакцинації проти COVID-19. Виплати не здійснюються, оскільки в період відсторонення від роботи із припиненням виплати заробітної плати факт втрати заробітку через хворобу або травму відсутній.

Однак допомога по вагітності та пологах є окремим видом матеріального забезпечення та надається за кошти ФССУ за весь час перебування жінки у декретній відпустці.

Право на таку відпустку настає із 30 тижнів вагітності, незважаючи на перебування у відпустках інших видів, зокрема без збереження заробітної плати. Тож у разі формування е-лікарняного по вагітності та пологах застрахована особа набуває права на декретну відпустку та відповідну допомогу за кошти Фонду соціального страхування України незалежно від того, чи було її відсторонено.

21 лютого 2022 р. 13:59
Елена Завьялова