Як діяти підприємству стосовно відсторонення невакцинованих працівників?

23 лютого 2022 р. 14:55
Переглядів: 946
0

Як діяти підприємству стосовно відсторонення невакцинованих працівників? Якщо роботодавець не виконає розпорядження МОЗ та КМУ, то до нього можуть бути застосовані адмінштрафи. Якщо виконає, то відсторонені працівники можуть через суд стягнути з роботодавця чималу суму коштів.  

Олена

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/60

Відповіді користувачів


1

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду листом від 24.12.2021 № 3223/0/208-21 роз’яснює, що: «відсторонюючи працівника, керівник повинен діяти в спосіб та в межах повноважень, передбачених законом. Тому в наказі про відсторонення мають бути зазначені підстави та строк такого відсторонення».

Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» підприємства, установи і організації зобов’язані усувати за поданням відповідних посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби від роботи, навчання осіб, які ухиляються від обов’язкового медичного огляду або щеплення проти інфекцій, перелік яких встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Порядок внесення посадовими особами державної санітарно-епідеміологічної служби України подання про відсторонення осіб від роботи або іншої діяльності згідно з Законом №4004, а також форма подання та терміни відсторонення встановлені Інструкцією про порядок внесення подання про відсторонення осіб від роботи або іншої діяльності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.04.1995 № 66.

Отже, на думку Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, за відсутності в роботодавця належним чином оформленого подання відповідної посадової особи державної санітарно-епідеміологічної служби, відсторонення ним від роботи працівника, який відмовляється або ухиляється від профілактичних щеплень, вбачається неправомірним.

У той же час у провадженні Верховного Суду були справи, де позивачі оскаржували обмеження, яких, на їх думку, зазнають діти через відсутність щеплень. По цих справах ВС визначив пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров`я і безпеки людини над правом на освіту. Інтереси однієї особи не можуть домінувати над інтересами держави в питанні забезпечення безпеки життя і здоров`я його громадян.

Тобто позиція Верховного Суду не збігається з позиціями судів перших інстанцій, які переважно ставали на бік відстороненого працівника. 

23 лютого 2022 р. 15:40
Елена Завьялова