Особи з інвалідністю

10 липня 2024 р. 10:00
Переглядів: 54
1

Добрий день.

Треба наказ на створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю в ТОВ.

Дякую.

VikaSan

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/604

Відповіді користувачів


0

хм... А є накази на створення робочого місця, наприклад, бухгалтера?
У ст. 18 Закону № 875 сказано так. 

Забезпечення прав осіб з інвалідністю на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань особи з інвалідністю, наявних у неї професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для таких осіб умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

+ підзаконні акти
Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю 

Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю

Втратило чинність, але я б радив його прочитати Положення про робоче місце інваліда і про
порядок працевлаштування інвалідів


Тобто, одного наказу на кшталт "Наказую створити робоче місце в кількості 1 шт для працевлаштування особи з інвалідністю" мало. Тут цілий комплекс заходів. Таким наказом ми можемо лише зафіксувати вказівки відповідальним працівникам, які заходи вживати тощо для його створення.
Якщо це звичайне рбоче місце, то можна "На виконання Закону № 875 для працевлаштування особи з інвалідністю ввести до штатного розпису посаду ...". Якщо це місце спеціалізоване має бути, то треба знати кого саме будете приймати, щоб під нього підлаштувати його. І тоді наказ мав би бути на кшталт "вжити заходів з облаштування спеціального робочого місця для працевлаштування особи з інвалідністю, для чого:
1 ввести посаду в шт розпис
2 виділити місце (де)
3 придбати.

Коли ви визначитеся, що і як будете робити, то наказ складеться сам собою див. тут https://profpressa.com/articles/nakaz-iak-iogo-skladati
 

12 липня 2024 р. 10:54
Інкогніто