Оплата праці при стажуванні

06 серпня 2024 р. 10:01
Переглядів: 271
0

Інвалід 2-ої групи по зору прийнятий на посаду картонажником на маючи досвіду (відрядна оплата праці). Як нарахувати йому заробітну плату?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/639

Відповіді користувачів


0

щодо стажування забув додати. Що означає стажування? Цю особу направив Центр зайнятості? Чи ви самі берете на роботу і оскільки людина не має досвіду, ви вважаєте, що за роботу, яку вона робитиме щось платити можливо і треба, але не так, як постійним працівникам з досвідом тощо? Якщо ви саме так міркуєте, то нема  у нас такого поняття як стажування, щоб придивитися до людини і його здібностей. Доцільно вести мову про випробування (ст. 26+ КЗпП). Але й робота на умовах випробування не тягне за собою зменшення заробітної плати тощо:  в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю (з усіма наслідками, що з цього випливають: оплачувані відпустка і непрацездатність, премії і кава зі смаколиками тощо)

06 серпня 2024 р. 14:22
Дмитро, консультант KadrEX

0

Питання щодо прийняття на роботу особи, в т.ч. з інвалідністю, з досвідом роботи чи без - компетенція роботодавця. Наявність досвіду роботи буде впливати на можливість виконання працівником норм виробітку і, як наслідок, на розмір заробітної плати.
У законодавстві немає прямої норми, що працівникам з інвалідністю встановлюються знижені норми виробітку, чи встановлюється скорочена / неповна тривалість робочого часу. Скорочена / неповна тривалість робочого часу може встановлюватися за їх бажанням, якщо індивідуальною програмою реабілітації чи за висновком МСЕК це рекомендовано. 
ст. 12 Закону "Про охорону праці" Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників. 
ст. 172 КЗпП У випадках, передбачених законодавством, на роботодавця покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

06 серпня 2024 р. 11:05
Дмитро, консультант KadrEX