Оформлення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами під час воєнного стану

31 березня 2022 р. 19:35
Переглядів: 763
1

Як бути у ситуації, коли трудові відносини з працівником призупинені у період воєнного стану відповідно до Закону України «Про врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану», а працівниця повідомляє про відкриття лікарняного (у зв’язку з вагітністю та пологами) у березні 2022? При цьому, роботодавець не в змозі оплатити їй такий лікарняний.

Їй потрібно самостійно звернутися до ФСС за своїм місцезнаходженням за сплатою лікарняного, і матеріальне забезпечення їй буде призначене Фондом? Водночас такий вид відпустки оформлюється наказом про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Як бути з відпусткою?

Natalia

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/69

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Так, дійсно в цій ситуації жінка сама може безпосередньо звернутися в ФФС для оформлення допомоги по вагітності і пологам. Якщо трудові відносини призупиненні роботодавцю не потрібно видавати наказ про надання відпустки по вагітності і пологам.

01 квітня 2022 р. 11:48
Ольга Панфьорова

0

Вся сума допомоги виплачується за рахунок ФСС. Тому якщо підприємство працює, воно може подати заяву-розрахунок до ФСС на оплату і оформить відпустку. 
Якщо підприємство не працює взагалі, то хай оформляє у ФСС і отримує допомогу. Потім коли підприємство запрацює, будуть вноситися зміни в облік

01 квітня 2022 р. 11:40
Дмитро Кучерак

0

Так, дійсно в цій ситуації жінці варто звернутися безпосередньо в  ФСС за місцем фактичного перебування і оформити допомогу по вагітності і пологам. Якщо трудові відносини призупинені, то роботодавцю не потрібно видавати наказ про надання відпустки по вагітності і пологам.

01 квітня 2022 р. 11:34
Ольга Панфьорова