Питання щодо внесення змін до колективного договору
Добрий дня!
За результатами атестації робочих місць, яка відбулася на підприємстві, змінилися пільги та компенсація за шкідливі умови праці. На півдприємстві укладено колективний договір. Чи потрібно вносити зміни в колективний договір ( на час воєнного стану видати наказ про зміни в кол договорі і не затведжувати ці зміни в ЦНАПі), чи достатньо видати наказ про результати атестації.
Дякую
Відповіді користувачів
Порядок внесення змін до колективного договору не змінився, отже зміни потрібно реєструвати . Додатково нагадуємо, що для невення змін до колдоговору необхідно:
- сторона колдоговору, яка виявила ініціативу внести зміни до нього, повідомляє другу сторону про початок переговорів. Друга сторона протягом семи днів повинна розпочати переговори.
- Для ведення переговорів і підготовки проєкту колективного договору утворюють робочу комісію із представників сторін. Персональний склад комісії керівник закладу може встановити в наказі про початок колективних переговорів.
- Представники сторін, які беруть участь у переговорах, звільняються від основної роботи зі збереженням середнього заробітку та включенням цього часу до трудового стажу (ст. 12 Закону про колективні договори і угоди).
- З урахуванням пропозицій представників сторін робоча комісія готує проєкт внесення змін до колективного договору.
- Остаточне рішення комісія оформлює протоколом, додаючи до нього документ, який сторони готові подати на розгляд трудового колективу.
- Після того, як буде оформлено остаточний проєкт змін до колдоговору, його подають на обговорення трудового колективу. Це можна зробити на загальних зборах працівників закладу або ж розповсюдити примірники договору в друкованому чи електронному вигляді. Робоча комісія повинна розглянути всі зауваження та пропозиції працівників, які надійшли під час обговорення.
- Проєкт змін до колективного договору, з урахуванням зауважень та пропозицій, слід подати на розгляд загальних зборів (конференції) трудового колективу. Після його схвалення уповноважені представники сторін підписують зміни протягом 5 днів.
Оскільки за ч. 2 ст. 9 Закону про колективні договори і угоди колективний договір набирає чинності з дня підписання представниками сторін або з дня, зазначеного в колективному договорі, то й зміни до нього наберуть чинності з дня підписання їх представниками сторін або з дня, названого в них.
Людмила консультант КadrEX