Розширення назви професії

15 листопада 2024 р. 12:54
Переглядів: 82
0

Колеги, 
Чи можемо ми використовувати розширення "головний" до професії "бармен",
якщо кваліфікаційними вимогами передбачені розряди по професії "бармен"?

На підприємстві не запланована атестація, а відповідьно і розряди не введено.
Але є потреба виділити більш кваліфікованого працівника та назвати його - "головний бармен".
Маю сумніви у правомірності застосування такої назви. Підкажіть, будь-ласка, рішення.  
Дякую. 


 

Олена Федорова

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/773

Відповіді користувачів


1

Навіть Центр зайнятості пише, що бармен – це не просто людина за барною стійкою.
У примітці додатка В написано, що похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії.
Наприклад, від назви професії "Соціолог" код КП 2442.2 можна утворювати похідну назву професії "Провідний соціолог" з кодом КП 2442.2, тоді як похідне слово "Головний" не може застосовуватися, враховуючи те, що в КП є чинна професійна назва роботи "Головний соціолог" з кодом КП 1221.1. 
Оскільки в КП нема головного бармена, то можна таку назву утворити. Все одно нема жодних розяснень, як це допоміжне слово застосовувати. І їхня примітка в КП ні про що, адже логічно, що якщо є головний соціолог, то з допоміжним словом "головний" ніхто не буде утворювати ще одного головного соціолога, чи бухгалтера.
Напевно, так історично складається, що головний використовують до посад/професій з керівними функціями.
Так думаю.  
п.с. Оце читаю в одному магазині оголошення "потрібні" і перелік. В ньому "помічник продавця-консультанта  (прибиральниця)". То є різниця, що працювати прибиральницею, а що помічником продавця. Зато красіво і відповідає КП. 
 

15 листопада 2024 р. 13:34
Дмитро, консультант KadrEX