Повідомлення до податкової про прийняття на роботу

14 грудня 2021 р. 15:18
Переглядів: 442
2

Працівника відділу кадрів керівництво змушує подавати повідомлення до Державної податкової служби про прийняття на роботу. Чи законно це?
 

Інна Михайлівна

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/9

Відповіді користувачів


1

Нормативними актами не визначено, хто саме на підприємстві повинен подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу. 

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, та повідомлення про це Державної податкової служби України.

Порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413. Згідно з ним повідомлення за встановленою формою подається роботодавцем за основним місцем обліку як платника єдиного соціального внеску.

Отже, логічно припустити, що повідомлення про прийняття працівника на роботу повинен подавати той співробітник, який має доступ до спеціалізованих програм і працює зі звітністю, найчастіше — це бухгалтер підприємства. 

Водночас роботодавець може сам розподілити трудові обов’язки між працівниками й у посадовій інструкції, наприклад, інспектора з кадрів передбачити обов’язок подавати повідомлення про прийняття працівників, забезпечивши такого працівника доступом до спеціалізованих програм.

 

15 грудня 2021 р. 10:18
Ольга Панфьорова