Облік сум, які має компенсувати країна-агресор у випадку із призупиненими договорами

19 квітня 2022 р. 16:58
Переглядів: 1305
0

Чи є підстави показувати нарахування зобов’язань з оплати праці та ЄСВ та збільшувати «штучно» витрати в бухобліку (йдеться про облік сум, які має компенсувати країна-агресор у випадку із призупиненими договорами)?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/93

Відповіді користувачів


0

Мінекноміки пише так
3. Оскільки призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин, а також виконання інших обов’язків, передбачених трудовим договором, вважаємо, що при призупиненні трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення та фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.
Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі буде покладено на державу, що здійснює військову агресію проти України.
Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ).
Оскільки під час призупинення трудового договору виплата заробітної плати роботодавцем не буде здійснюватися, то відсутня база нарахування ЄСВ, а відповідно ЄСВ не сплачується.
При цьому вважаємо, що роботодавець також повинен фіксувати розмір ЄСВ, який підлягав би виплаті із сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які б виплачувалися  працівникові, якщо такого призупинення трудового договору не було б.
Відшкодування цих платежів на час призупинення дії трудового також буде покладено на державу, що здійснює військову агресію проти України.

Вважаю, що це треба робити поза обліком. Окремо обліковувати 

19 квітня 2022 р. 17:17
Дмитро, консультант KadrEX