Податкова пільга

13 березня 2025 р. 18:49
Переглядів: 78
0

Прийшло повідомлення від податкової, що працівник неправомірно користувався податковою соціальною пільгою. Він сумісник і користувався пільгою ще на другому мусці роботи. Що має робити підприємство? А якщо він був звільнений, а на другий день знову прийнятий? і порушення було до звільнення?

Anonym

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/978

Відповіді користувачів


0

У пп. 169.2.4 ПКУ написано, що коли працівник напише заяву кожному роботодавцю про відмову від пільги, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 % суми цієї недоплати. І далі: якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку.
Напрошується висновок: нема заяви - нічого не робить. 
З другого боку в розділі про штрафи в ПКУ нема згадки про такий штраф. Тому сумнівним є право роботодавця штрафувати платника-працівника. 

Але податківцям постіше мати справу з податковим агентом - роботодавцем, ніж вишукувати працівників, надсилати їм ППР і т.п. Тому один з варіантів - будуть доскіпуватися. Але знову повертаємося до пп. 169.2.4: платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву. А може і не відновити. Тобто в нього є право вибору? виходить так. Не написано ж, що на підставі отриманого повідомлення податковий агент повинен зробити перерахунок і т.д.

Як говорив один політик, якось текст по-дебільному написаний

14 березня 2025 р. 10:43
Дмитро, консультант KadrEX