Бронювання працівників під час дії воєнного стану 2022

26 квітня 2022 р. 23:59
Переглядів: 1343
0

Доброго дня !

Який порядок бронювання працівників під час ВС, як це зробити в ТОВ, та як оформити !

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/98

Відповіді користувачів


1

Як бронювати працівників під час війни?

 Уряд змінив правила бронювання на початку березня 2022 р. Оформлювати бронь слід  за новими нормами. Спиратися потрібно на базовий документ — постанову КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 р. № 194 (далі — Постанова № 194). В умовах воєнного стану військовозобов’язаних бронюють у порядку, визначеному саме Постановою № 194. Відстежувати документ слід  у динаміці, адже 7 березня Уряд вже вніс зміни до Постанови № 194, визначивши особливості бронювання водіїв. Прогнозуємо й подальші зміни, адже нині Уряд миттєво реагує на потреби часу.

Хто має право бронювати працівників?

Забронювати працівника-військовозобов’язаного мають право: органи державної влади, інші державні органи, ОМС підприємства, установи, організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування державних органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Підстава — ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII. Уряд визначив, що в умовах правового режиму воєнного стану бронювання військовозобов’язаних здійснюється за підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних сил, інших військових формувань, населення (п. 1 Постанови № 194). Бронювати працівників можуть і уповноважені банки, що залучаються до роботи (здійснення операцій) в умовах особливого періоду. На них поширюється дія Постанови № 194 (п. 1 Постанови № 194).

Як оформити?

Орган державної влади, інший державний орган подає Міністерству економіки пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях та обґрунтування до них. Пропозиції треба попередньо узгодити з Міноборони. Форму для відомостей про бронювання визначає додаток до Постанови № 194 (див. додаток). Подати пропозиції та обґрунтування можна у друкованій та/або електронній формі (п. 2 Постанови № 194). Міністерство економіки узагальнює подані пропозиції, протягом одного робочого дня ухвалює відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також держоргану, що подав пропозицію. Мінекономіки вкаже в рішенні строк дії відстрочки. Максимальна відстрочка — шість місяців. ТЦК дізнається про бронь вже через день. Генштаб передає до ТЦК витяги з наказів Мінекономіки (п. 6 Постанови № 194).

Як підтвердити бронь?

Держорган має видати військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки. Цей документ підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час (п. 5 Постанови № 194).

Коли бронь анулюють?

Відстрочку від призову анулюють у таких випадках:

  • закінчення строку її дії;
  • завершення виконання або скасування завдання підприємству щодо задоволення потреб Збройних сил, інших військових формувань, населення;
  • ліквідація органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
  • звільнення військовозобов’язаного.

У випадках 2-4 цього пункту відстрочку анулюють таким чином: держорган повідомляє про випадок у поданні до Мінекономіки, а міністерство за один день ухвалює відповідне рішення, надсилає його копію держоргану та Міноборони.

 

27 квітня 2022 р. 10:44
Олена