Перевірки ТЦК
Відповіді користувачів
Згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 року (далі – Порядок № 1487), перевірки стану військового обліку поділяють на два основних види:
Планові перевірки, включаючи документальні, здійснюються щодо всіх суб'єктів господарювання з обов'язковим попередженням про проведення перевірки за десять днів до її початку.
Позапланові перевірки проводяться без попереднього попередження щодо підприємств, де працюють військовозобов’язані, які мають бронювання за підприємством або отримали мобілізаційні розпорядження.
Документальна перевірка є безвиїзною і здійснюється тоді, коли через форс-мажорні обставини неможливо провести заплановану перевірку стану військового обліку на місці. Цей тип перевірки реалізується шляхом письмових запитів до підприємств, установ і організацій про надання інформації відповідно до переліку, зазначеного в пункті 17 додатку 31 Порядку № 1487.
Періодичність таких перевірок наступна:
-
щороку – якщо на підприємстві працюють заброньовані працівники або ті, кому видано мобілізаційні розпорядження;
-
раз на чотири роки – якщо на підприємстві відсутні працівники, які мають бронювання або мобілізаційні розпорядження.
Олена
зазначене питання законодавством чітко не визначене, п.80 Порядку згадує про позапланові перевірки, проте вже в п.82 цього ж Порядку зазначено, що "Питання перевірки доводяться до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які включені до відповідних планів перевірки, не пізніше ніж за 10 днів до її початку." як бачимо вже чітко прописано про повідомлення про заплановані перевірки. Отже можна зробити висновок, що позапланові без попердженння
Людмила консультант КadrEX