Прийняття та звільнення з 10.06.2021: обережність не завадить!


Нині найгарячіші питання: як правильно звільнити працівника та прийняти на роботу? Чи залишається паперова трудова книжка обов’язковим документом і чи вносити до неї записи?

Адже ні КМУ, ні ПФУ не затвердили підзаконні акти, що зняли б одразу низку питань.
 

Майбутній роботодавець не може перевірити відомості про трудову діяльність. Кандидат не може підтвердити, що трудової у нього немає, але вимагає її оформити.

Тоді кандидат пише заяву про прийняття на роботу, де фіксує, що трудової книжки у нього немає й він вимагає її оформити. Окремою заявою він повідомляє роботодавця, що це його основне місце роботи.

Відповідно роботодавець має заповнити трудову книжку для новоприйнятого працівника та внести запис про перше основне місце роботи.
 

Для роботодавця головне питання: чи приймати та зберігати в себе таку трудову книжку? Адже порядку ведення трудових книжок КМУ ще не затвердив.

У даній ситуації можливі два варіанти:

 

Майбутній роботодавець не може (і не повинен) перевірити, чи є у працівника основне місце роботи. У заяві про прийняття на роботу потенційним працівник має вказати: «прийняти на роботу за сумісництвом».
 

Потрібно розрахувати працівника в останній день роботи, внести запис до трудової книжки і Книги руху обліку трудових книжок про звільнення. Працівник має засвідчити підписом, що він отримав трудову книжку, проставити підпис — в Особовій картці. А з 10.06.2021 р. роботодавець повинен видавати ще й копію наказу про звільнення.


Світлана ЛІСТРОВА,
незалежний експерт з трудового та податкового законодавства