Сплата ЄСВ за березень з доходів працівників


Після набрання чинності постановою КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 р. № 211 (12 березня), а особливо після внесення у неї змін (набрали чинності з 17 березня), багато підприємств, установ та організацій почали надавати працівникам відпустки без збереження заробітної плати.

Відтак у багатьох працівників місячний дохід буде менше мінімальної зарплати.

Тож бухгалтери в усіх бухгалтерських групах у соціальних мережах активно обговорюють у питання: як сплачувати ЄСВ з доходів працівників за березень? Можливо, тому, що роботодавці сподівалися, що анонсовані владою заходи з підтримки бізнесу на час карантину передбачатимуть і якісь пільги в частині сплати ЄСВ, а серед усього цього інформаційного шуму годі було знайти кінці де правда, де фейк, де слова, а де вже норма закону.

На жаль, «антикороновірусними» законами жодних змін у Закон про ЄСВ щодо звільнення роботодавців, у т.ч. приватних підприємстців, від сплати ЄСВ з доходів працівників не вносилося. Все як і було:

якщо база оподаткування менше мінімальної зарплати — робимо «дотяжку» ЄСВ до рівня мінімального;

якщо база оподаткування 0,00 грн — ЄСВ не сплачується взагалі.

Чому треба робити «дотяжку» ЄСВ (сплачувати з мінімальної зарплати)?

У частині п’ятій ст. 8 Закону про ЄСВ сказано:

— у разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.