Заробітна плата
електронна версія

Відображення в табелі обліку робочого часу відсутніх працівників

Працівник відсутній на роботі з невідомих причин. Відмічати його відсутність чи проставляти «8»?

У такому разі слід відмічати відсут­ність працівника. Необхідно відзначити, що зважаючи на запитання, які надходять на пряму лінії редакції, а також запитання бухгалтерів у професійних групах у соціальних мережах, бачимо тенденцію, що якщо працівник відсутній на роботі з нез’ясованих причин, його відсутність відмічати не потрібно, а слід проставити «8» (ніби він перебував на роботі). Бухгалтери, які звертаються до редакції з подібними запитаннями, чомусь переконані, що потрібно робити саме так. Чому — невідомо, і пояснити цього вони не можуть. Дехто вважає, що інакше працівника слід обов’язково звільнити. Чому — також невідомо. Але так робити не можна.

Будь-яка відсутність працівника на роботі з будь-яких причин має відмічатися в табелі обліку робочого часу саме як відсутність, в т. ч. у разі, якщо він відпросився на одну годину. Зокрема, неявки з нез’ясованих причин відмічаються в табелі «НЗ» або «28».

На жаль, у наказі Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489 наведено лише форму табеля обліку використання робочого часу і мінімальний набір кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень, але немає затвердженого порядку ведення обліку використання робочого часу та заповнення табеля. Це питання докладно, в т. ч. зі зразком положення, розглянуто в журналі «Заробітна плата» № 2/2018, с. 27 у статті «Облік робочого часу працівників: розробляємо положення про табельний облік».

 Дмитро КУЧЕРАК,
головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН