Зміна істотних умов праці

08 лютого 2023 р. 15:13
Переглядів: 504
0

Чи може роботодавець в умовах воєнного стану з власної ініціативи змінювати істотні умови праці (наприклад, скасовувати виплату надбавок, доплат, премій), якщо вони прописані у колективному договорі? (ст.11 ЗУ 2136)

trydnorm

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/281

Відповіді користувачів


0

Так, можна. У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 КЗпП, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов (ч. 2 ст. 3 Закон № 2136).

08 лютого 2023 р. 16:05
Анонімний користувач