одинока мати
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи є одинокою матір'ю жінка, яка має від першого шлюбу дитину, але на сьогодні перебуває у другому шлюбі і має другу дитину від теперішнього чоловіка? Жінка наполягає, що в неї є право на статус одинокої матері (соц. відпустки), тому що перший чоловік не бере участь в виховання і утриманні першої дитини, а теперішній чоловік не удочерив її.
Відповіді користувачів
повна дурня з такими одинокими, особливо на цьому фоні https://profpressa.com/consulting/answers/chi-mozhna-nadati-ditiachu-vidpustku-zhintsi-cholovik-iakoyi-v-poloni/
Дмитро, консультант KadrEX
Добрий день. Так і є, вступ жінки у повторний шлюб, якщо новий чоловік не усиновить дитину, не позбавляє її статусу одинокої матері, якщо батько дитини не бере участі у її вихованні й утриманні. Але вона це підтвердити відповідними документами. Щоб підтвердити статус одинокої матері жінка повинна мати документи про те, що вона є матір’ю дитини/дітей, а також, що вона справді виховує дитину/дітей сама.
Перший документ/документи — це свідоцтво/свідоцтва про народження дитини/дітей. Другий документ має підтвердити, що жінка проживає з дитиною/дітьми сама (без батька), й ним може бути:
- довідка з органу реєстрації актів цивільного стану про те, що жінка взагалі не укладала шлюб;
- копія свідоцтва про розірвання шлюбу;
- копія свідоцтва про смерть батька дитини/дітей.
Також жінці потрібно довести, що вона самостійно виховує дитину/дітей.
Чинним законодавством не встановлено перелік документів, які можуть підтвердити факт того, що батько не бере участі у вихованні дитини/дітей.
На зазначене звертає увагу і Міністерство соціальної політики в листі від 30.05.2014 р. № 193/13/123-14. Ними можуть бути:
- рішення суду про позбавлення батька батьківських прав;
- ухвала суду або постанова слідчого про розшук батька у справі за позовом про стягнення аліментів;
- акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, утвореною на підприємстві (в установі, організації), або акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів в акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини;
- довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з учителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах) тощо.
Консультант KadrEX