Чи може батько оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку


Працівниця, яка виховує двох дітей віком 1,5 та 5 років, перебуває у відпустці для догляду за молодшою дитиною до досягнення нею трирічного віку. З’ясувалося, що старша дитина потребує додаткового догляду. Чи може батько оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку?

Так, може, адже частиною сьомою ст. 179 КЗпП передбачено, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за нею.

Також у листі Міністерства соціальної політики України вiд 01.09.2011 р. № 252/13/133-11 вказано, що батько дитини віком понад три роки, яка відповідно до медичного висновку потребує домашнього догляду, має право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у відповідному висновку медичного закладу, але не більшою, ніж досягнення дитиною шестирічного віку.

Батьку така відпустка надається незалежно від того, що мати дитини перебуває у відпустці для догляду за молодшою дитиною до досягнення нею трирічного віку. Батько має надати роботодавцю довідку за формою № 080-1/о і написати заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП