Як заповнити список громадян, які підлягають приписці до призовної дільниці


◦ Військовий облік. Військова служба
13.11.2023
Як правильно особі, відповідальній за ведення військового обліку, заповнити список громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць?

Складання та подання до ТЦК та СП списку громадян, які підлягають приписці до призовної дільниці, передбачено п. 34 Порядку № 1487. Також частиною п’ятою ст. 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII визначено обов’язок керівників підприємств щороку подавати до ТЦК та СП списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць. Форма інформування наведена в додатку 6 до Порядку № 1487.

Якихось специфічних норм щодо заповнення списків Порядок № 1487 не містить. Лише у примітці до списку наведено пояснення стосовно його складання. Тож до нього включаються всі юнаки, яким у рік приписки виповнюється 17 років незалежно від громадянства, відбування покарання в місцях позбавлення волі за вироками суду, стану здоров’я, задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (місця фактичного проживання).
 

Зразок заповнення списку див. тут.

Список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, складається відповідальним за військовий облік в алфавітному порядку, підписується керівником підприємства, засвідчується гербовою печаткою (за наявності) та не пізніше 1 грудня подається до ТЦК та СП.

Графа 5 заповнюється в районному (міському) ТЦК та СП.

Оскільки приписка допризовників, яким у рік приписки виповнюється 17 років, проводиться відповідними районними (міськими) ТЦК та СП за місцем проживання, список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, окрім як за місцем реєстрації підприємства, потрібно подавати також за місцем проживання працівника. Тож якщо на підприємстві працюють іногородні працівники, які підлягають приписці до призовних дільниць, слід подати список по цих працівниках до ТЦК та СП за місцем їх проживання.

Якщо на підприємстві немає працівників, які підлягають приписці до призовної дільниці, до ТЦК та СП надсилається лист довільної форми, в якому про це повідомляється.

Якщо на підприємстві такі працівники є, до ТЦК та СП доцільно надіслати супровідний лист про їх наявність.

Наостанок зауважимо, що відповідно до п. 87 Порядку № 1487 за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема, за неподання до районних (міських) ТЦК та СП списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, посадові особи підприємств несуть відповідальність згідно із законом.

Тобто відповідно до ст. 210-1 КУпАП на керівника підприємства в особливий період накладається штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн). У мирний час штраф сягатиме від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн).

 

 


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП