Зміна прізвища під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням
Працівниці була надана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами згідно з ЛН, виданим на її колишнє прізвище. Через складні пологи їй продовжили ЛН, і вже наступний було видано на її нове прізвище. Як діяти кадровику в цій ситуації?

Згідно зі ст. 17 Закону про відпустки жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі медичного висновку. Порядок видачі листка непрацездатності регулюється розділом 6 Інструкції № 455. 

Зміна прізвища у зв’язку з одруженням під час відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами не є звичайним випадком, але такі обставини не є перешкодою для призначення допомоги. Тому для правомірності цієї виплати фахівцю відділу кадрів потрібно внести відповідні зміни до облікових документів працівниці, адже трудові відносини з нею тривають. 

Отже, якщо в наведеній ситуації працівниця надала належним чином оформлений ЛН, виданий на її нове прізвище, це означає, що вона вже оформила новий паспорт, на підставі якого медичний заклад і заповнив ЛН. Отже, відділу кадрів підприємства потрібно лише внести зміни до облікових (в т. ч. у кадрових) документів працівниці.

Для цього від неї потрібно отримати:

  • заяву про зміну прізвища;
  • копію паспорта, виданого на нове прізвище;
  • копію документа, що засвідчує законність зміни прізвища (копію свідоцтва про шлюб).

Після внесення всіх змін до облікових документів можна розпочинати оформлення листка непрацездатності та підготовку документів для його оплати. 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП