Як простій впливає на винагороду за підсумками роботи за рік


19.03.2021

Розмір допомоги на оздоровлення |Мінекономіки розглянуло ситуації із врахуванням винагороди за підсумками роботи за рік під час обчислення середньої зарплати, а також виключенням часу простою із розрахункового періоду.

У листі від 08.02.2021 р. № 4708-06/7891-09 фахівці відомства підсумовують, якщо простій запроваджено на певний період, який включає і вихідні дні, то під час обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток необхідно виключити весь період простою, з урахуванням вихідних днів.

Це пояснюють тим, що час, протягом якого працівники згідно із законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключають із розрахункового періоду. До цього часу належить, зокрема, час простою не з вини працівника (абзац 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100; далі — Порядок № 100).

В іншому листі від 29.01.2021 р. № 4708-06/5567-07 фахівці міністерства наголошують, що під час обчислення середньої зарплати винагороду за підсумками роботи за рік враховують в частині, яку відносять до тих місяців, що входять у розрахунковий період.

Адже, керуючись абзацом 3 п. 3 Порядку № 100, премії та інші виплати, які виплачують за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої зарплати включають додаванням до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Таку частину визначають діленням суми нарахованих премій та інших виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного місяця, що відноситься до розрахункового періоду для обчислення середньої зарплати.

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Простій
◦ Оплата праці
ДЕМО ДОСТУП