Як табелювати сумісників


15.02.2021

Працівники мають право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

У разі виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві або у фізособи за наймом, йдеться про сумісництво.

Робота за сумісництвом може виконуватися на тому самому підприємстві, де працівник виконує основну роботу — у такому разі це внутрішнє сумісництво. Якщо ж робота проводиться на іншому підприємстві, що не є основним місцем роботи працівника, — це зовнішнє сумісництво.

Сумісники отримують зарплату за фактично виконану роботу (ст. 102-1 КЗпП). Нараховують заробітну плату працівникам на підставі табеля обліку робочого часу, типову форму якого затверджено наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489. У ньому ставлять відмітки про фактичне використання робочого часу за кожний робочий день (зміну). Кількість відпрацьованого часу вказується в годинах, а умовні позначення, що стосуються видів неявок працівників, вносять лише на підставі офіційних документів.
 

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


◦ Робочий час
◦ Табель обліку робочого часу
ДЕМО ДОСТУП