Нарахування ЄСВ на вартість ПММ


29.08.2019


В індивідуальній податковій консультації від 21.08.2019 р. №3922/10/26-15-13-06-12-ІПК ГУ ДФС у м. Києві роз’яснює, що сума компенсації працівникам вартості паливно-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності роботодавця не є базою для нарахування ЄСВ на підставі норм Переліку № 1170.

 


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.08.2019 р. N 3922/10/26-15-13-06-12-ІПК

Головне управління ДФС у м. Києві в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму компенсації працівникам вартості паливно-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності роботодавця.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Відповідно до пп. 1 п. 1 ст. 4 Закону N 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з нормами частини п'ятої ст. 8 Закону N 2464 єдиний внесок для зазначених платників встановлено у розмірі 22 відсотка до визначеної ст. 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до п. 11 розд. I якого сума компенсації працівникам за використання для потреб виробництва власного інструмента та особистого транспорту, не є базою нарахування єдиного внеску.

Отже, не є базою нарахування єдиного внеску сума компенсації працівникам вартості паливно-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності роботодавця.

Водночас, з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм для отримання більш конкретної відповіді необхідне детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.


ДЕМО ДОСТУП