Невідповідність працівника займаній посаді


01 вересня 2020 р.

Фахівці Держпраці роз’яснили, що мається на увазі під поняттям «невідповідність працівника виконуваній роботі», якщо воно застосовується як підстава для звільнення працівника з ініціативи роботодавця, та яким чином установлюють таку невідповідність.

Насамперед потрібно підтвердити нездатність працівника взагалі чи належним чином виконувати доручену йому роботу у зв’язку із відсутністю в нього необхідних теоретичних знань і практичних навичок для її виконання або якщо через певні життєві обставини виникають перешкоди для виконання такої роботи.

В окремих випадках перешкодою для виконання дорученої роботи може стати відсутність у працівника відповідних документів, які підтверджують його освіту, фах та рівень кваліфікації, факт проходження перевірки знань, потрібних для виконання певної роботи.

Перешкодою для продовження роботи також можуть бути скасування допуску працівника до роботи, а також у встановленому порядку позбавлення його права на здійснення певного виду діяльності. У такому разі буде встановлено невідповідність працівника посаді, яку він обіймає, або виконуваній роботі.

Невідповідність працівника посаді, яку він обіймає, або виконуваній роботі може також установлюватися у зв’язку із незадовільним станом його здоров’я, що перешкоджає продовженню роботи.

Від редакції: детальніше про звільнення працівника у зв’язку із невідповідністю займаній посаді (п. 2 ст. 40 КЗпП) читайте в журналі «Кадровик України» № 3/2020.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП