Особливості оплати роботи у вихідні


25.09.2020

Розмір допомоги на оздоровлення |Мінекономіки у листі від 31.08.2020 р. № 3511-06/53106-07 роз’яснює, що працівникам, яким встановлено посадовий оклад, оплату за роботу у святковий і неробочий день доцільно здійснювати виходячи з годинної ставки. Ключове слово тут «доцільно». А як правильно?

У ст. 107 КЗпП сказано, що робота у святковий і неробочий день працівникам, які одержують місячний оклад, оплачується у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Питання: коли застосовувати годинну, коли денну? Відповіді в КЗпП немає. Тому можна або годинну, або денну. Написано ж «або».


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Робочий час
◦ Робота у вихідні й святкові дні та в нічний час