На сайті профспілок опубліковано проєкт спільного наказу МОЗ, Мінсоцполітики та ФСС щодо внесення змін до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності. У цій Інструкції зʼявляться нові пункти 13-15. Нові норми потрібні  для реалізації прав пацієнтів, які тимчасово втратили працездатність і внаслідок проведення бойових дій не можуть звернутися до того ж закладу охорони здоров'я для виправлення помилки у виданому листку непрацездатності.

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування у випадках особистого звернення пацієнта, на ім'я якого видано бланк ЛН, стосовно виправлення помилок в раніше виданому бланку ЛН, рішення про виправлення приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — керівник закладу за місцем перебування пацієнта (або за місцем отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги) за дотримання окремих умов.

Але це стосується ситуації, коли у пацієнта немає змоги звернутися  до закладу охорони здоров'я, лікарем якого було видано бланк ЛН, у зв'язку з розташуванням такого закладу в районі проведення воєнних (бойових) дій, або перебуванням у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або припиненням діяльності внаслідок обставин непереборної сили.

Помилки виправляються головою лікарсько-консультативної комісії з урахуванням пп. 3.3 п. 3 та пп. 4.5 п. 4 Інструкції.

При цьому передбачається, що в такий спосіб  виправлення помилки можливе лише в таких графах ЛН:

  • «прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного» — за умови внесення змін не більше ніж на 35 % букв кожного слова;
  • «місце роботи: назва підприємства, установи, організації»;
  • «причина непрацездатності» — за наявності первинної облікової медичної документації.

У проєкті наказу також наголошується, що в разі виправлення помилок згідно з п. 13 цієї Інструкції п. 12 не застосовується. Тобто не видається дублікат відповідного листка непрацездатності.

Виправлення помилок вищенаведеним способом буде стосуватися ЛН, які були видані  з категорії «Карантин».