Урядовий порядок отримання 8000 грн допомоги


13.04.2021

Постановою від 07.04.2021 р. № 328 уряд затвердив Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Він передбачає, що працівник чи підприємець, які відповідають умовам, наведеним в Законі України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 30.03.2021 р. № 1358-IX(далі — Закон № 1358), мають право протягом 30 днів з дня запровадження на території відповідного регіону обмежувальних протиепідемічних заходів звернутися через портал «Дія» за отриманням одноразової допомоги в розмірі 8000 грн. Допомога буде перерахована Пенсійним фондом через «Ощадбанк».

Перебіг строку для отримання допомоги у зв'язку із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів у лютому − березні 2021 р. починається через 10 днів з дня набрання чинності Законом № 1358 (набув чинності 09.04.2021 р.).

Для визначення переліку регіонів та дати запровадження в них обмежувальних протиепідемічних заходів використовується інформація про рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про запровадження в окремих регіонах «червоного» рівня епідемічної небезпеки (далі — рішення Державної комісії), що розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (http://covid19.gov.ua).

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання: наймані працівники за допомогою звертаються самостійно. Підприємці також звертаються за допомогою самостійно.

У заяві слід вказати:

  • номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги — за стандартом IBAN;
  • КВЕД суб'єкта господарювання, в якому застрахована особа працює;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам Закону № 1358 (уточнююється регіон);
  • згоду на обробку персональних даних і перевірку відомостей щодо правомірності отримання допомоги.

 


◦ Карантин
ДЕМО ДОСТУП