«Декретна» відпустка: як скористатися батьку

Трудове право


Нерідко в сім’ях обставини складаються так, що відпустку для догляду за дитиною оформлює батько, а не мати. Це можливо лише в разі, якщо він працює. Тож роз’яснимо, за яких умов може надаватися така відпустка батьку, порядок її оформлення та гарантії, на які він має право. До того ж такі запитання неодноразово надходили на пряму телефонну лінію редакції… Отже, докладніше про це — у статті

 

Ситуація

Працівник — батько новонародженої дитини звернувся із заявою про надання йому відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З його слів, мати не працює. Чи може підприємство оформити йому таку відпустку? Які документи має надати батько для її отримання?

 

Нормативне регулювання

Відповідно до частини третьої ст. 179 КЗпП та частини першої ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Як бачимо, йдеться про жінку, втім, надалі у вищезгаданих статтях вказано, що зазначена відпустка, зокрема, може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною (частина сьома  …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00