Доплати й середня зарплата: враховувати можна не враховувати

Оплата праці

Питання, розглянуте в статті, вже частково порушувалося на сторінках нашого журналу кілька років тому. Але чи то ніхто не звернув на нього уваги, чи то читачі не зрозуміли нашого задуму, тому що ним майже ніхто не цікавився «напряму». Але в контексті розгляду питань щодо оплати часу відрядження воно виникало завжди. Як, утім, і зараз, але вже за результатами розгляду в попередньому номері журналу теми щодо нарахування зарплати в разі переведення працівників

 

Переведення й доплата

У разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за ним зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення. Якщо відкриємо будь-який науково-практичний коментар до ст. 114 КЗпП, то побачимо, що передбачене в ній збереження середнього заробітку означає, що протягом двох тижнів з дня переведення працівникові провадиться доплата до заробітної плати на новій роботі з таким розрахунком, щоб вона разом із заробітком на новій роботі дорівнювала середньому заробітку на попередній роботі.

Тож запитання перше: у подальшому, коли постане потреба визначати для працівника середньоденну зарплату відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), цю доплату враховувати?

 

Відрядження й доплата

Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00