Олеся ІЛЬЄНКО: "Досягти стратегічних цілей можна лише через позитивний менеджмент"


◦ Персонал
◦ Інтерв’ю
09 квітня 2020 р.
 З Олесею Ільєнко, Talent Acquisition Head в UKRSIBBANK BNP Paribas Group, ми спілкуємося про цінності, корпоративну соціальну відповідальність, розвиток бренду роботодавця, залучення та відбір молоді, приклади успішних та менш успішних проєктів, а також про новітні способи комунікації з поколінням Z

ДОВІДКОВО

Олеся Ільєнко має 11 років досвіду роботи в HR-сфері. Працювала в таких великих міжнародних корпораціях, як UKRSIBBANK, Metinvest holding, Volvo. Має відмінні навички у сфері управління талантами, HR-консалтингу, організаційному розвитку та управлінні змінами. Отримала магістерський ступінь на юридичному факультеті Київського національного економічного університету.

 

“Кадровик України”: Як довго ви вже працюєте в UKRSIBBANK BNPP Group? Чому обрали саме його для самореалізації?

Олеся Ільєнко: В UKRSIBBANK BNPP Group я працюю вже п’ять років. Це мій перший досвід роботи в банківській сфері. Мені подобається цясфера, тому що тут є можливість поринути в широке різноманіття бізнесу — від ключового, ритейл- та корпоративного бізнесу до діджитальних технологій. Я прийшла в банк на посаду HR-бізнес-партнера, а з 2017-го працюю керівником управління рекрутменту. Під час вибору роботодавця я керувалась багатьма факторами —у мене висока планка. Та один з основних — це цінності організації. Наразі я бачу, що не помилилась.

 

“Кадровик України”: Які цінності банку вам близькі?

Олеся: Одна з основних цінностей, яка відгукується в мені, це CSR — корпоративна соціальна відповідальність. BNPP Group проводить колосальну роботу в країнах своєї присутності, а присутні ми в 72 державах. Підтримуємо проєкти екологічного спрямування, впроваджуємо інші соціальні ініціативи. Відмовились також від співпраці з компаніями зі шкідливим виробництвом, як-от з тютюновими.

За аналізом консалтингової компанії Morgan Stаnley, у споживачів з'являються нові вимоги. Зокрема, міленіали купують удвічі більше товарів від соціально відповідальних компаній. Завдяки обраному шляху у 2019 р. BNPP Group було визнано кращим у світі банком корпоративної відповідальності.

Мені також дуже імпонують амбітні цілі, які BNPP Group ставить собі за мету. Найбільше те, що ми визнаємо — досягти стратегічних цілей можна лише спілкуючись і вибудовуючи відносини через позитивний менеджмент.

 

“Кадровик України”: Ви багато уваги приділяєте розвитку бренду роботодавця. Чому?

Олеся: Наразі вже не залишилось, мабуть, жодної свідомої компанії, яка не фокусується на розвитку свого бренду роботодавця. Питання в іншому — наскільки тій чи іншій організації комфортно справлятись з цим завданням. Нам у BNPP Group дуже комфортно. Це тому, що за кожною обіцянкою у нас стоїть реальна справа. Наразі ціннісна пропозиція BNPP Group складається з чотирьох обіцянок:

1. Ми стійкий міжнародний банк. А це означає, що ми є фінансово стабільними, несемо позитивний вплив і входимо до топ-10 світових лідерів.

2. Ми компанія, яка вчить і навчається. Це означає, що UKRSIBBANK BNPP є місцем для розвитку, де ми використовуємо найкращі міжнародні практики. Прийшовши до нас, спеціалісти отримують доступ до міжнародного досвіду, мають можливість працювати з менторами.

3. Ми банк широких поглядів. А це означає, що ми надаємо всім рівні можливості, впроваджуємо інновації, ми відкриті до різноманіття.

4. Ми банк з простором для ТВОЇХ можливостей. Це означає, що ми живемо за правилами позитивного менеджменту, взаємодії й партнерства, створюємо краще місце для роботи.

 

“Кадровик України”:  Що скажете про нинішній рівень професійної підготовки студентів? Чи важко знайти талановиту молодь?

Олеся: Бізнес-середовище наразі надзвичайно швидко змінюється. З ним змінюються й технології. Чи можуть встигнути за новітніми технологіями вітчизняні вищі навчальні заклади ? Це питання залишається відкритим . Та студент може навчитися навичці «навчатись». А це і є той навик, у наявності якого існує висока потреба. Тож ми очікуємо, що студенти володітимуть саме ним.

Щодо запитання, чи складно знаходити талановиту молодь... Так, складно. Вона має багато можливостей як у нашій країні, так і за кордоном. Тому це вже завдання роботодавців — зробити свою компанію (навіть більше — свою країну) привабливою для молоді.


“Кадровик України”: Як ви оцінюєте навички студентів, якщо в них немає досвіду роботи?

Олеся: Ми застосовуємо низку інструментів відбору з високою валідністю, такі як тести здібностей і співбесіди за компетенціями. А щодо досвіду, то навіть не маючи його, талановита дівчина чи юнак до 20 років обов’язково встигнуть себе проявити. Тож далі це вже професійні обов’язки рекрутера: застосовуючи інструменти оцінювання допомогти молодому кандидату представити інформацію.

 

“Кадровик України”:  Що ви вважаєте найголовнішим у спілкуванні роботодавців з поколінням Z?

Олеся: Бути готовими до викликів. Представники покоління Z мають багато ідей та енергії для їх реалізації. Але вони не готові миритись з бюрократичними перепонами. Вони ставлять під сумнів статус-кво й очікують, що компанія, в яку вони прийдуть, буде готова до змін, і що ці зміни будуть швидкими.

Тож один із найголовніших викликів для роботодавця — бути здатним відповідати очікуванням молоді, приймати нові правила гри, не втратити довіру, з якою дівчина чи юнак приходить до тебе, обирає саме твою організацію для старту своєї кар’єри.

Важливий новий тренд: у Франції студенти провідних вищих навчальних закладів створили «чорний список» соціально невідповідальних компаній і відмовляються в них працювати. Ще раз скористуюся аналітикою компанії Morgan Stаnley й додам, що понад 75 % міленіалів переконані, що здатні особисто позитивно впливати на кліматичні зміни й бідність.

 

“Кадровик України”:  Які нові інструменти для залучення молоді та розвитку бренду роботодавця ви використовували останнім часом?

Олеся: Робота із залучення кандидатів та розвитку бренду роботодавця потребує значних інвестицій, тож ми постійно аналізуємо, які повернення очікувати від наших інвестицій. Ми вже відмовились від низки традиційних підходів до спілкування з молоддю і запровадили нові. Це, наприклад, бізнес-ігри, кейс-чемпіонати, ділимося досвідом на молодіжних форумах. Усі ці підходи передбачають обов’язкове використання елементів гейміфікації.

 

“Кадровик України”:  Яке місце займають кейс-чемпіонати в комунікаціях з молоддю в UKRSIBBANK?

Олеся: Кейс-чемпіонати посідають одне з провідних місць у нашому спілкуванні з молоддю. При цьому важливо зазначити, що реалізація таких проєктів — досить складне завдання, яке потребує не лише бюджетних витрат. Передусім, це інвестиція часу бізнес-вертикалі, на базі якої створюється кейс, HR-підрозділу та партнера, який допомагає реалізовувати проєкт. Надійний компетентний партнер — одна з основних запорук успішності кейс-чемпіонату. У цьому ми покладаємось на експертизу компанії CASERS.


“Кадровик України”:  Розкажіть, будь ласка, про кейс-чемпіонати, які ви проводили. Які результати й враження?

Олеся: Ми вже маємо чотири успішних досвіди з кейс-чемпіонатами. Стандартний підхід до його проведення такий:

— створити концепт проєкту, визначивши бізнес-напрям, на базі якого буде «написано» кейс;

— узгодити співпрацю безпосередньо з керівником напряму. Це дуже важливий крок, тому що фактично тобі потрібно узгодити відволікання співробітників цього підрозділу на роботу в проєкті;

— узгодити бюджет під проєкт та підписати договір про співпрацю з компанією, яка організовуватимете кейс-чемпіонат;

— зібрати проєктну команду;

— з представниками бізнес-напряму написати бізнес-кейс;

— визначити цільову аудиторію кейсу;

— розробити промо-кампанію для просування кейсу;

— створити матеріали, узгодити їх зі службою бренду;

— провести всі етапи безпосередньо проєкту: презентації завдань для учасників до старту розробки рішень, постійні відповіді на запитання, збір робіт, аналіз і відбір робіт-переможців, фінал чемпіонату для найкращих, презентації, обрання переможців, постпроєктна робота з учасниками.

Найскладнішим, безперечно, був перший кейс-чемпіонат, коли під час прийняття рішення провести проєкт ми керувалися швидше інтуїцією та впевненістю, яку випромінювали наші майбутні бізнес-партнери — компанія CASERS. Початок проєкту був неочікуваним: спроба «продати» перший кейс керівництву бізнес-напряму, де ми планували запустити кейс, виявилася невдалою. Та і як можна було продавати, якщо ми не мали відповіді навіть на найпростіше запитання: скільки часу потребуватиме участь у проєкті… Та зупинятися ми не збиралися, тому й вирішили провести перший кейс-чемпіонат на базі HR-департаменту. У результаті кейс мав шалений успіх, отримав схвалення від Голови правління і був визнаний однією з найкращих практик на рівні BNPP Group!

Другим був кейс для IT-департаменту. У певному сенсі з ним було легко — ми відразу знайшли бізнес-менеджера, який надав нам неабияку підтримку в усьому, що ми робили. Але тут постала інша складність. Для проєкту ми обрали тему BigData, яка сама по собі є дуже складною. Тому відгук від цільової аудиторії був низьким. Тож ми засвоїли новий урок — промо-кампанія кейсу потребує більше часу.

Наш третій кейс був нетиповим: ми брали участь у чемпіонаті, який проводив Національний банк України і який був спрямований на просування банківської індустрії країни. До участі в проєкті НБУ були запрошені провідні банки України, кожен банк-учасник мав свою команду студентів, яку менторив представник банку. Першою в загальнонаціональному фіналі стала команда UKRSIBBANK BNPP!

Четвертий кейс був спрямований на промоцію проєктів молодих екологів — через нього ми розповіли про корпоративну соціальну відповідальність UKRSIBBANK.

Результатом наших перших кейсів стало те, що ми заповнили всі вакансії, що були створені у нас у програмі «Зірки на старті» (це щорічна програма стажувань у банку), і частину стандартних вакансій, які давали змогу прийняти на роботу спеціалістів без досвіду. Наразі ми запускаємо п'ятий кейс-чемпіонат, і він знову нетиповий. Цей проєкт буде дуже масштабним і територіально має покрити всі найбільші міста країни.
 

“Кадровик України”:  Який підхід для розвитку бренду роботодавця вам більше до вподоби: спринт” (один великий гучний проєкт) чи “марафон” (багато менших системних проєктів)?

Олеся: Наразі ми маємо немалий досвід у проведенні кейс-чемпіонатів. Та як свідчить практика, нам цікаві нові форми. Цікаво робити те, чого ми ще не пробували робити. Тож ми шукаємо нові рішення для своїх завдань, а наш надійний партнер, CASERS, відгукується на наші виклики й допомагає створювати дива!

 

Бесіду вела Дар’я Закревська,
Chief Marketing Officer у CASERS  

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП