Заробітна плата
електронна версія

Два в одному: бухгалтер — він же директор


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з керівником

У товаристві з обмеженою відповідальністю звільнився директор (процедура звільнення дотримана, у т. ч. наявне рішення зборів учасників тощо). На період до остаточного визначення з новою кандидатурою на посаду директора засновники мають намір покласти обов’язки директора на головного бухгалтера. Які можливі варіанти поєднання виконання функцій за двома різними посадами одним працівником?

 

Особливості звільнення директора товариства

Статтею 99 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), а також частиною 13 ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі — Закон № 2275) передбачена можливість припинення повноважень або тимчасового відсторонення директора від виконання обов’язків у будь-який час за рішенням загальних зборів учасників. Таким чином, член виконавчого органу є особливою категорією працівників, якого можна звільнити і без підстав, визначених трудовим законодавством.

Варто звернути увагу, що відповідно до роз’яснень Верховного Суду України від 07.02.2018 р. у справі № 711/5711/16-ц той факт, що члени виконавчого органу перебувають у трудових відносинах з компанією, не встановлює пріоритету трудового регулювання над цивільним, оскільки до таких відносин не може застосовуватися модель «роботодавець — працівник», що властива трудовим відносинам.

Правовий статус членів виконавчого органу значно відрізняється від статусу інших працівників, що зумовлено специфікою його трудової діяльності, яка полягає у виконанні функцій з управління товариством. Таким чином, звільнення можливе без попередження, з’ясування вини …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00