Індексація зарплати сумісників


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
◦ Оплата праці
◦ Індексація і компенсація

Заробітна плата працівників, які працюють за сумісництвом, підлягає індексації, але є певні особливості. Найчастіше постають такі запитання: як індексувати зарплату працівників, які працюють неповний робочий час і є сумісниками — внутрішніми чи зовнішніми? Чи можна індексувати зарплату працівника-сумісника, якщо за основним місцем роботи він також працює неповний робочий час?

 

Пунктом 7 Порядку № 1078 встановлено, що особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів на роботі за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Крім того, п. 4 Порядку № 1078 передбачено, що в разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо працівник працює за основним місцем роботи повний робочий час, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00