Кваліфікаційні вимоги: розгляд проблемних питань

Професійна класифікація


Досить часто кадровикам різних підприємств, установ, організацій (далі — підприємство) доводиться вирішувати різні питання щодо встановлення кваліфікаційних вимог до працівників на окремих посадах або приймати рішення щодо можливості прийняття (переведення) на певні посади працівників, які мають освіту (кваліфікацію, досвід роботи), що не повністю відповідають затвердженим кваліфікаційним вимогам. Ознайомтеся з кількома подібними ситуаціями та способами їх вирішення на практичних прикладах.

 

Сестра медична з масажу

Ситуація: У кадровиків районної лікарні, яка розташована у гірській місцевості, у зв’язку з введенням до штатного розпису посади «Сестри медичної з масажу» виникли запитання: якими мають бути кваліфікаційні вимоги до такого працівника, якою має бути тривалість його робочого дня та обідньої перерви, а також які інші пільги можуть бути передбачені для такого працівника чинним законодавством?

Відповідь на запитання: Професійна назва роботи «Сестра медична з масажу» передбачена у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП), де вона належить до класу КП 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам» розділу КП 3 «Фахівці». Кваліфікаційна характеристика «Сестри медичної з масажу» міститься також у розділі «Фахівці» галузевого випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), який було затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України (далі — МОЗ) від 29 березня 2002 р. …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00