Матеріальна відповідальність


◦ Трудовi вiдносини
◦ Матеріальна відповідальність

   В основі матеріальної відповідальності під час трудових відносин лежить обов’язок однієї сторони трудового договору — працівника або роботодавця — відшкодувати іншій стороні шкоду, заподіяну внаслідок винного, протиправного невиконання або неналежного виконання обов’язків за таким договором. Отже, суб’єктами матеріальної відповідальності в трудових відносинах є працівник та роботодавець.

Статтею 131 КЗпП встановлено взаємний обов’язок працівника та роботодавця зі збереження майна підприємства. Зокрема, працівник повинен дбайливо ставитися до майна підприємства та вживати заходів щодо запобігання шкоди, а роботодавець — створювати працівнику умови, необхідні для нормальної роботи та забезпечення повного збереження дорученого йому майна. Якщо внаслідок порушення працівником покладених на нього трудових обов’язків підприємству буде заподіяно шкоду, він несе за це матеріальну відповідальність (частина перша ст. 130 КЗпП).

Звертаємо увагу, в зазначеній нормі КЗпП не обумовлюється, що таку відповідальність несуть тільки матеріально-відповідальні особи: там вказано, що «працівники несуть матеріальну відповідальність». Це означає, що матеріальна відповідальність може бути покладена на будь-якого працівника, що уклав …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00