Нарахування ЄСВ на допомогу по частковому безробіттю


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Оплата праці
◦ Облік і оподаткування
◦ ЄСВ

Чи є базою нарахування ЄСВ сума допомоги по частковому безробіттю, яка перераховується роботодавцю-підприємству Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для виплати застрахованим особам?


Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067) визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

Відповідно абзацу 24 п. 1 ст. 1 розділу І Закону № 5067 часткове безробіття — це вимушене тимчасове скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції з причин економічного, технологічного і структурного характеру без припинення трудових відносин.

Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється підприємством з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах строку зупинення (скорочення) виробництва, але не більше 180 календарних днів протягом року (п. 5 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00