Нарахування ЄСВ на суму безповоротної фінансової допомоги

Офіційна думка

 

Чи є базою нарахування ЄСВ разова безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем?

 

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Види виплат, що належать до основної, додаткової зарплати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, визначено Інструкцією зі статистики зарплати. Відповідно до пп. 2.3.3 цієї Інструкції матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом, крім сум, указаних у п. 3.31), входить до фонду додаткової зарплати, на яку нара-ховується ЄСВ.

Згідно з п. 3.31 Інструкції зі статистики зарплати матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством ок-ремим його працівникам у зв’язку із сімей-ними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

Крім того, зазначена вище допомога належить до виплат, що здійснюються за кошти роботодавців, на які не нараховується ЄСВ (п. 14 розділу ІІ Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170).

Суми матеріальної та благодійної допомоги, виплачені особам, які не перебувають у трудових відносинах з …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00