Нарахування ЄСВ на зарплату практикантів


◦ Трудовi вiдносини
◦ Навчання, практика, стажування
◦ Облік і оподаткування
◦ ЄСВ

Роз’яснюють фахівці ДПСУ


Чи є базою нарахування ЄСВ заробітна плата учнів та слухачів навчальних закладів, яка виплачується їм у разі проходження виробничої практики?
 

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є, зокрема, роботодавці.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ базою для нарахування ЄСВ для зазначених платників є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до частини другої ст. 53 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII (далі — Закон № 2145) на час виробничого навчання та практики здобувачам освіти (вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, аспіранти (ад’юнкти), докторанти, інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою здобуття …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00